کارخانه خرید شیرین بیان

گفتگو با مدیرعامل کارخانه سپیدان عصاره جنوب در مورد محصولات شیرین بیان
گیاه شیرین بیان یک گیاه قدیمی میباشد که نیاکان ما از گذشته برای درمان مشکلات مختلف استفاده میکردند. در نقاط مختلف ایران نام های محلی مختلفی مانند ریشه مهک و به عصاره آن هم قره مهک میگویند.

این گیاه پرخاصیت امروزه در بسیاری از صنایع مانند صنایع داروسازی، غذایی، نوشیدنی ها و شربت های گیاهی، شیرینی و شکلات، صنایع بهداشتی ، صنایع آرایشی ، مکمل های غذایی، دخانیات و غیره استفاده میگردد.

برای آشنایی بیشتر با این گیاه سودمند با آقای مهندس میثم شکری پور ، مدیرعامل شرکت سپیدان عصاره جنوب که از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرآورده های شیرین بیان در ایران میباشد گفتگویی انجام شده که در زیر آمده است:

• لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟

میثم شکری پور باستان شناس و مدیرعامل کارخانه شرکت سپیدان عصاره جنوب که در زمینه تولید و صادرات محصولات شیرین بیان مانند عصاره و پودر شیرین بیان فعالیت میکند.

چگونه شد که به سمت تولید و صادرات فرآورده های شیرین بیان گرایش پیدا کردید؟
پدر اینجانب آقای مهندس احمد شکری پور، بیش از 30 سال در زمینه تولید و صادرات فرآورده های گیاهی بخصوص شیرین بیان فعالیت داشتند و یکی از افراد باتجربه در این امر در سطح بین الملل میباشند. با زحمات ایشان و احداث و راه اندازی چندین کارخانه در زمینه تولید فرآورده های گیاهی و تجربیات گرانبهایی که بصورت تخصصی در مورد شیرین بیان دارند در سال 1382 کارخانه سپیدان عصاره جنوب را راه اندازی کردند و با همت ایشان و پرسنل توانا توانستیم سال به سال بر موفقیت های این مجموعه اضافه کنیم بطوری که در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین کارخانه های تولید شیرین بیان در سطح جهان هستیم.

شیرین بیان چیست؟
شیرین بیان گیاهی خودرو است که در مناطق مختلف ایران به وفور یافت می شود و در بیشتر نقاط ایران به آن "مهک" گفته می شود. نام علمی آن "گلیسیریزا گلابرا" است و در انگلیسی به آن لیکوریس یا لیکوریش گفته میشود. در دیگر مناطق دنیا نیز رشد میکند که در جنوب اروپا، روسیه، چین و کشورهای همسایه ایران از جمله جمهوری آذربایجان نیز بوفور بدست می آید. شیرین بیان تقریبا 30 تا a hundred برابر شیرین تر از شکر است اما طعمی تلخ دارد. شیرین بیان حاوی مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم ، اسیدهای آمینه و غیره میباشد.

116

در مورد خواص و فواید شیرین بیان و این که برای چه مشکلاتی مفید است، لطفا توضیح دهید؟
شیرین بیان دارای خواص و فواید متعددی است که مهمترین آن ها شامل:

تقویت کننده سیستم گوارشی، بهبود اختلالات معده و سوء هاضمه، کنترل اسید معده ، التیام بخش دستگاه تنفسی، تسکین گلودرد و سرفه، ضد التهاب و ضد ویروس و باکتری و قارچ، بهبود مشکلات پوستی مانند اگزما و غیره است.لطفا بفرمایید که شیرین بیان در چه صنایعی استفاده می شود؟
شیرین بیان در صنایع مختلفی از قبیل داروسازی، آرایشی و بهداشتی، خوراکی و نوشیدنی، طب سنتی، شیرینی سازی بخصوص پاستیل و آب نبات، ادویه ها، مکمل های غذایی، غذای حیوانات، دخانیات و غیره استفاده می گردد.محصولات شیرین بیان تولیدی شما شامل چه فرآورده هایی میباشد؟
محصولات کارخانه شیرین بیان شرکت سپیدان عصاره جنوب شامل: پودر شیرین بیان یا پودر عصاره شیرین بیان، عصاره جامد شیرین بیان یا عصاره قالبی شیرین بیان، مایع شیرین بیان یا خمیر و یا شربت شیرین بیان، پودر ریشه شیرین بیان و چندین محصول تخصصی تر مانند گرانول شیرین بیان، ناگت شیرین بیان و دی جی ال شیرین بیان میباشد.

شرکت سپیدان عصاره جنوب این توانایی را دارد که هر نوع محصول را نسبت به آنالیز درخواستی مشتری تولید نماید.محصولات کارخانه شما عمدتا به چه کشورهایی صادر می شود؟
محصولات کارخانه سپیدان عصاره جنوب بدلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد عمدتا به کل اروپا ، چین ، استرالیا و امارات متحده عربی شیرین بیان صادر میگردد.

117چه ویژگی هایی باعث شده که کشورهای اروپایی از محصولات کارخانه سپیدان عصاره جنوب خریداری می کنند؟
تجارب و توانایی تولید انواع محصولات شیرین بیان با مشخصات درخواستی هر مشتری و همینطور کیفیت فوق العاده بالا و قیمت پایین و از همه مهمتر صداقت و پشتیبانی این شرکت که حتی پس از فروش محصولات در طی این چند دهه باعث شده که مشتری های بین المللی با خاطری آسوده قراردارد تجاری امضاء کنند.

آقای میثم شکری پور از پروسه تولید شیرین بیان اطلاعاتی را برای خوانندگان ما به اشتراک میگذارید؟
مواد اولیه محصولات شیرین بیان، ریشه شیرین بیان میباشد که در ایران به وفور یافت میشود که ریشه های با کیفیت را خریداری و پس از تمیزکردن و خشک کردن توسط دستگاه های کاملا اتوماتیک وارد پروسه تولید میشود و در کارخانه توسط دستگاه های کاملا مدرن مانند اکستراکتورهای عظیم، اسپری درایر بسیار بزرگ و سیستم های تغلیظ بسیار خاص و چند مرحله ای تبدیل به محصولات مختلف میگردد که در طی پروسه تولید واحد کیفی و آزمایشگاه کارخانه در هر نقطه از پروسه تولید محصول را چک میکند و این امر توسط آزمایشگاه کامل کارخانه که دارای یکی از مدرنترین و مجهزترین دستگاه های HPLC در دنیا میباشد انجام میگیرد.

پس از تولید یک محصول با کیفیت ، این محصول طبق استانداردهای اروپا بسته بندی میگردد.118

آیا شیرین بیان عوارضی هم دارد و چه افرادی نباید آن را مصرف کنند؟
مصرف بیش از اندازه ی شیرین بیان ممکن است باعث افزایش فشار خون و قند گردد. بنابراین، افرادی که از پودر شيرين بيان فشار خون بالا، دیابت، مشکلات کلیوی رنج می برند باید طبق نظر پزشک مصرف نمایند همچنین پودر شیرین بیان در دوران بارداری و شیردهی لازم است خانم ها در مورد مصرف شیرین بیان و میزان آن با پزشک خود مشورت نمایند.مشتریان از چه طریقی میتوانند با شما و کارخانه سپیدان عصاره جنوب ارتباط برقرار کنند؟
مشتریان می توانند برای برقراری ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت، شماره تماس ها و ایمیل زیر مراجعه نمایند:

آدرس سایت:

fa.iranlicorice.com

شماره همراه و واتساپ:9177145020(ninety eight+)

9177140098(98+)

ایمیل: info [@] iranlicorice.com

با تشکر از اینکه اطلاعات خود را با ما به اشتراک گذاردید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *